0 %

S.S.S.

Sıkça Sorulan Sorular


1. ydstime.com üyeliği ücretli midir? Nasıl satın alabilirim?
Evet, ydstime.com üyeliği için belli bir ücret ödemeniz gerekmektedir.
"Üyelik Paketleri" sayfamızı ziyaret edebilir, üyelik paketleri ve ücretleri hakkında bilgi edinebilirsiniz.
2. YDS/YÖKDİL'e hazırlanmak için ydstime.com bana yeter mi?
Evet yeter! Hmmm, yetebilir! Hayır yetmez!
Bu soruya cevap verebilmek için mevcut seviyenizi ve hedefinizi bilmemiz gerekir. Eğer belli bir seviyeniz varsa (örn. YDS ya da YÖKDİL'de 30 dolaylarında bir puan ya da A-2/B-1 düzeyini tamamlamış olmak) ve bireysel çalışmayı başarabiliyor, sistemli bir şekilde ders çalışabiliyorsanız neden olmasın.

"Nedir" sayfamıza göz atıp, "ydstime.com kimler için?" ve "ydstime.com kimler için değil?" bölümlerine göz atmanızda fayda olabilir.

Durumunuzu görüşmek ve sürece birlikte karar vermek için bizi arayabilirsiniz. "İletişim"
3. Bir sürü alternatif varken neden ydstime.com'u seçmeliyim?
Evet, çok haklısınız! Özellikle geçtiğimiz iki-üç yıl içerisinde Online YDS/YÖKDİL eğitimi/hizmeti sunan o kadar çok hoca ve site ortaya çıktı ki adaylar için karar vermek oldukça zor olabiliyor.
Google ya da Youtube üzerinde "YDS/YÖKDİL" ya da "Online YDS / Online YÖKDİL" ile ilgili yapacağınız her hangi bir arama, durumun ne denli uç bir noktaya geldiğini rahatlıkla gözler önüne serecektir.

Bu noktada uzaktan eğitim almayı düşünen bir adayın, bize göre, sorması gereken, göz önünde bulundurması gereken noktalar şunlar olmalıdır:
1. Herşeyden önce aday uzaktan eğitim almaya uygun mu? Yani böylesi bir eğitim ona hitap edecek mi? Yoksa maalesef -çoğu durumda olduğu gibi- büyük bir heyecan (ve biraz da gazla) üye olunacak ancak 3-5 ders-gün sonrasında bir daha dönüp yüzüne bile bakılmayacak mı?
2. Eğitmen ya da eğitmenlerin yetkinliği, konuya hakimiyeti ve YDS/YÖKDİL (ÜDS-KPDS) tarzı sınavlardaki tecrübesi ve başarısı var mıdır, nedir, yeterli midir?
3. Eğitmen ya da eğitmenlerin eğitim tarzı adaya uygun mu? Her bireyin öğrenme şekli ve tarzı farklıdır, her öğretmenin öğretme şekli ve tarzının farklı olduğu gibi. Bu nedenle, aday ile eğitmenin tarzlarının birbirine yakın olması da göz önünde bulundurulması gereken noktalardan biridir.
4. Eğitmen ya da eğitmenlerin uzaktan eğitim sunarken kullandıkları yöntemler, teknolojiler ve sistemler nedir ve eğitmenin bunları kullanmadaki yetkinliği nedir?
5. Eğitim süresince kullanılacak olan kaynaklar nelerdir, içerikleri sınav için yeterli midir ve güncel kaynaklar mıdır? Tüm kaynaklar basılı olarak adaya gönderilmekte midir yoksa pdf şeklinde dosyalar adaylar tarafından mı basılmaktadır?
6. Daha önce bu site/eğitmenden eğitim almış kişilerin bire bir tecrübeleri ve yorumları nelerdir?

Şimdi gelelim bu sorulara "ydstime.com"ca cevaplara:

1. sorunun cevabı için "Nedir" sayfamıza göz atıp, "ydstime.com kimler için?" ve "ydstime.com kimler için değil?" bölümlerin göz atmanızda fayda var.
2. sorunun cevabı için ise "Kimdir" sayfamıza göz atabilirsiniz.
3. ve 4. soruların cevapları için ise "Youtube Kanalımızı" ziyaret edebilir, örnek ders videolarımızı izleyebilirsiniz. Bu videolar sayesinde Yunus Hoca'nın tarzının size hitap edip etmediğine karar verebilirsiniz.
5. sorunun cevabı için ise "Eğitimimiz" sayfamıza ve "Kaynaklarımız" sayfamıza göz atabilirsiniz.
6. sorunun cevabı için ise "Kullanıcı Görüşleri" sayfamıza göz atabilir, bizzat ydstime.com kullanıcıları tarafından yazılmış yorumları-görüşleri okuyarak sistemin ve Yunus Hoca'nın adaylara kattıkları konusunda fikir edinebilirsiniz.
4. Neden basit bir arayüz?
- Çünkü YDS/YÖKDİL tarzı sınavlar zor sınavlardır. Zaten zor olan bir süreci adaylar için daha karmaşık hale getirmemek için mümkün olduğunca basit bir arayüz hazırladık. Siteyi gereksiz görsellerle doldurmak yerine, daha çok içeriğe ve kurs sisteminin geliştirilmesine odaklandık.
(Bir de itiraf edelim, amatör bir "coder" olarak elimizden bu kadarı gelebildi... )
5. Sistemi kullanabilmek için ne gerekmektedir?
- Sistemimden en iyi verimi alabilmek için yeni nesil güncel bir tarayıcınız olması gerekmektedir.
Tavsiye ettiğimiz tarayıcılar:
Google Chrome / Firefox / Opera

- Ayrıca kota sorunu, videoların takılması gibi problemler yaşamamak için sınırsız ve stabil bir internet bağlantısına ihtiyaç duyacaksınız.
- Genel kullanıma açık bazı internet ağlarında (üniversite, kütüphane, yurt, apart, özel şirket vb.) sınırlama olabileceğinden videolar açılmayabilir ya da takılma sorunu olabilir. Bu nedenle böylesi bir bağlantı ile sisteme erişeceksiniz, üyelik satın alma öncesinde konu ile ilgili tarafımızla görüşmeniz yararınıza olacaktır.
6. Akıllı telefonlardan ve mobil cihazlardan ydstime.com'a erişebilir miyim?
Evet!
ydstime.com tasarımı yeni nesil tüm cihazlara uyum sağlayacak şekilde yapılmıştır. Mobil bir cihaz ile sisteme giriş yaptığınızda otomatik olarak mobil arayüze yönlendirilirsiniz ve tüm içeriğe (video içerik de dahil) sorunsuz bir şekilde ulaşabilirsiniz. Maalesef tüm cihazlarda sistemi test etme şansımız olmadığından, karşılabileceğiniz olası sorunlarda bizimle iletişime geçmeniz durumunda gerekli iyileştirme en kısa sürede yapılacaktır.
7. ydstime.com'da canlı ders yapılıyor mu? Online Kurs kavramından bunu mu anlamalıyım?
Hayır. ydstime.com, üyelerinin kayıtlı video dersleri, kendilerine sunulan haftalık programlar doğrultusunda izlediği, dolayısıyla kendi ilerleyişlerine büyük oranda kendilerinin karar verdiği bir uzaktan eğitim sitesidir.

Canlı ders olmamasının dezavantajları:
1. Belli gün ve saatte canlı ders olmaması, adayı belli bir saatte bilgisayar karşısında olmaya zorlamıyor; bu nedenle adaylar programa uymakta zorluk yaşayabilmektir.

2. Canlı ders olmadığı için, adayların anlık soru sorabilme şansı olmuyor.

İlk sorunu-dezavantajı yaşamamak için, üyelik satın almadan önce "Nedir" sayfamıza göz atıp, "ydstime.com kimler için?" ve "ydstime.com kimler için değil?" bölümlerin göz atmanızda fayda olabilir. Eğer orada da belirttiğimiz gibi, bireysel çalışma disiplini sağlamakta zorlanan biri iseniz, ydstime.com sizin için uygun olmayabilir.

İkinci dezavantajı ortadan kaldırmak adına da:
1. Anlatımlar sırasında mümkün olabildiğince açıklayıcı olmaya çalışıyoruz. Bu nedenle çok fazla soru sormaya gerek kalmıyor.

2. Site üzerinde bulunan iletişim formu aracılığıyla tarafımıza sorunuzu ilettiğinizde, en geç 48 saat içinde (genelde dakikalar içinde) sorunuza ayrıntılı cevap verilmektedir.

8. Göndereceğiniz kaynaklar yeterli olacak mıdır? Dışarıdan kaynak satın almam gerekecek midir?
ydstime.com olarak diğer uzaktan eğitim alternatife göre en önemli avantajlarımızdan birisi adaylara sağladığımız kitap-doküman-kaynak desteğidir. Dönem süresince ihtiyaç duyacağınız gramer, kelime, çeviri, okuma ve soru çözüm kaynakları tarafınıza kargo ile gönderilecek olup, bunlar dışında herhangi bir kitap vb. almanıza gerek olmayacaktır.

Size ulaştırılacak olan kaynaklar için, "Kaynaklarımız" sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.
9. Video paket satın almak istemiyorum. Sadece kaynaklarınızı (kitap-deneme vb.) satın alma imkanım var mı?
Maalesef, kitap/kaynak satışımız bulunmamaktadır.
10. Üyelik iptali mümkün müdür?
Tüm kullanıcılar için ydstime.com'un ücretsiz örnek ders videoları çeşitli siteler (Facebook ve Youtube) üzerinde mevcut olup, ayrıca isteyen herkes ydstime.com'da DEMO sayfasında yer alan arayüzü tanıma ve içeriğe göz atma olanağına sahiptir. Bu olanak, ydstime.com'un ne olduğu, sunulan hizmetin hangi bileşenlerden oluştuğu ve sistemin işleyişi hakkında kullanıcının bilgi sahibi olması için sağlanmaktadır. ydstime.com'dan paket (üyelik) satın almaya karar vermiş olan kullanıcılar; DEMO bölümünü incelemiş, Nedir, Eğitimimiz, Kaynaklarımız ve Sıkça Sorulan Sorular sayfalarını dikkatlice okumuş, örnek ders videolarını izlemiş, sunulan hizmeti ve bu hizmeti oluşturan bileşenlerin ne olduğunu anlamış ve bu ürünü beğenmiş demektir. ydstime.com'dan yapılan alış veriş tamamen kullanıcının bilinci dahilinde gerçekleşen bir eylemdir. Bu nedenle satın alınan paketlerin iadesi söz konusu değildir. 4077 sayılı kanun gereği, alıcı tarafından açılmış olan ses veya görüntü kayıtları (DVD, CD ve Kaset vb.), basılı ürünler (Kitap, dergi vb.), yazılım programları ve bilgisayar sarf malzemeleri cayma hakkının geçerli olmadığı ürünlerdir. Dolayısıyla üyelik iptali mümkün değildir.
11. Bu sorulardan başka sorularım var. Size nasıl ulaşabilirim?
Bize ulaşabileceğiniz kanallar:
1. İletişim sayfamızda bulunan form aracılığıyla,
2. Facebook & Instagram hesaplarımız üzerinden,
3. ydstime [at] gmail.com mail adresinden,
4. 0532-494-3785 nolu telefondan bizlerle iletişime geçebilirsiniz.



Satın Al

Hemen "Üyelik Paketleri" sayfamızı ziyaret edebilir ve size uygun olan eğitim paketine karar verip, çalışmaya başlayabilirsiniz.