0 %

Kaynaklarımız

Üzülerek belirtmek istiyoruz ki kaynaklarımızın tek olarak satışı bulunmamaktadır. Kaynaklarımızı sadece "Sınav Hazırlık Paketleri" ya da "İçerik Bazlı Paketler"i satın alan üyelerimize göndermekteyiz.
image

01. VOCABULARY (for YDS/YÖKDİL)

  • 296 sayfa

YDS ve YÖKDİL tarzı sınavlarda başarılı olabilmek için okuduğunuzu hızlı ve doğru bir şekilde anlayabilmeniz, bunun için de çok iyi bir kelime bilgisine sahip olmanız gerekmektedir. Kelimeleri öğrenirken de eş-zıt anlamlılarıyla birlikte ve hangi durumlarda kullanıldığının da çok iyi öğrenilmesi gerekmektedir. Ve tabii ki tüm bunlar uzun bir sürece yayılmış, sistematik bir çalışmayı, azmetmeyi ve sabretmeyi gerektirmektedir.
ydstime.com olarak, bu kitapta sizler için hazırladığımız özgün soru ve egzersizler ile sizlerin YDS ve YÖKDİL ’de hedeflediğiniz puanlara ulaşmanıza yardımcı olmayı amaçlamaktayız.

Kitap içeriğiyle ilgili tanıtım videomuza ve örnek ders videolarımıza Youtube kanalımızdan ulaşabilirsiniz.

image

02. Academic Vocabulary & Prepositions Tests

  • 168 sayfa

YDS, e-YDS, YÖKDİL ve YDT sınavlarında okuduğumuz cümleleri hızlı ve doğru çevirip anlayabilmede kelime bilgimizin yanında preposition (edat) bilgimiz de oldukça önem arz etmektedir. Sınavlarda doğrudan preposition bilgimizi test eden 4-5 soru gelmesinin yanında hemen hemen her cümlede bu sözcükler karşımıza çıkmaktadır. Bu nedenle bu sınavlara hazırlık yapan tüm adayların preposition konusunda da kendilerini geliştirmeleri ve süreç içerisinde yeterince pratik yapmaları gerekmektedir. Bu kitabımızda bu doğrultuda hazırladığımız preposition konu anlatımını, egzersizleri ve testleri bulacaksınız.

"Academic Vocabulary Tests" bölümü ise ÖSYM tarafından geçmiş yıllarda yapılan dil sınavlarında (YDS, e-YDS, YÖKDİL, YDT, ÜDS, KPDS) gelmiş olan kelime sorularını kelime grubuna göre (Verb / Adjective / Adverb / Noun / Phrasal Verb) sunduğumuz testlerden oluşmaktadır. Bu testlerin, gireceğiniz sınav öncesinde özellikle yakın yıllarda ne tarz kelime soruları sorulmuş, ÖSYM soru köklerinde ve seçeneklerde adaylara neler sunmuş bunları görebilmek adına oldukça faydalı olacağını düşünüyoruz. Bu bölümde toplam 544 soru yer almaktadır.

image

03. GRAMMAR (for YDS/YÖKDİL)

  • 304 sayfa

YDS, YÖKDİL ve YDT sınavlarında doğrudan İngilizce dilbigimizi test eden sorular gelmektedir.
YDS’de genellikle:
İlk 16 soruda 1 tense, 1 tense + modal, 1 tense + reduction/gerund-infinitive ve 5 bağlaç sorusu olmak üzere toplam 8 soru, 5x2 = 10 cloze test sorusunda da 2 ya da 3 tense/modal/reduction, 4 bağlaç sorusu olmak üzere toplam 6-7 soru gelmektedir. Dolayısıyla YDS’de 80 sorunun 14-15’i dilbilgimizi test eden sorular olmaktadır. Ancak bu soruların 9-10’u bağlaç sorusu olduğu için sadece dilbilgimizin iyi olması yetmemekte, cümleleri doğru çevirebilmek-anlamak-yorumlamak da büyük önem taşımaktadır.

YÖKDİL sınavında ise ilk 20 soruda 3-4 tense/modal/reduction/relative clause/noun clause sorusuna ek olarak 8-9 bağlaç sorusu sorulmaktadır. 10 cloze test sorusu içerisinde de 6 adet dilbilgisi sorusu gelmektedir. Dolayısıyla YÖKDİL sınavında sorulan 80 sorunun yaklaşık 20’si dilbilgisi sorusu olarak gelmekte, bunların yine en az yarısını bağlaç soruları oluşturmaktadır.

Bu kitabımızda, yukarıda bahsettiğimiz gibi hem sorularda işimize yarayacak hem de cümleleri daha hızlı ve doğru çevirmemize yardımcı olacak olan 8 dilbilgisi konusunu ve bu konulardan oluşan genel tekrar testlerini bulacaksınız.
Her konuda öncelikle konu anlatımı yapılmış olup, sonrasında kolaydan zora doğru giden özgün sorulardan oluşan testler, son olarak da o konu ile ilgili çıkmış sorulara yer verilmiştir.

image

04. TRANSLATION (Studies for YDS/YÖKDİL)

  • 304 sayfa

Bugüne kadar birlikte çalıştığımız adaylarda gördüğümüz en temel sorunlardan birisi sahip oldukları ve süreç içerisinde edindikleri kelime ve dilbilgisini cümleye yansıtıp, cümleyi doğru ve hızlı çevirememek olmuştur.
“Hocam, kelimem iyi kötü var, az biraz da gramer öğrendim ama yine de cümle içerisinde bunları bir araya getirip doğru bir çeviri yapamıyorum.”
Bu sorunu çözebilmenin en güzel yolu tabii ki her işte olduğu gibi bol pratik yapmak olacaktır. Bu düşünce ile hazırlamış olduğumuz bu kitapta yer alan cümle çevirilerini doğru bir şekilde inceleyerek hem daha doğru hem de daha hızlı çeviriler yapabileceksiniz.
Ayrıca kelimelerin, edatların ve dilbilgisi yapılarının cümle içerisinde nasıl kullandıklarını ve cümlelerin anlamlarını nasıl etkilediklerini görerek daha etkin ve kalıcı bir öğrenme gerçekleştirmiş olacaksınız.

Kitap içeriğinde ne var?
Kitapta, alanlara göre ayrılmış ve karşılarında Türkçe çevirileri bulunan toplam 3.400 cümle yer almaktadır. Alanlara göre cümle sayıları:
Sağlık Bilimleri 500
Fen Bilimleri 780
Sosyal Bilimler 1.500
Genel 620

image

05. READING (book for YDS/YÖKDİL)

  • 352 sayfa

YDS, YÖKDİL ve YDT sınavlarında başarılı olabilmenin yolu hızlı ve doğru okuma yapabilmekten geçmektedir.
İlk sorudan son soruya kadar tüm sorularda cümleleri doğru anlayabilmek, bunu da mümkün olan en kısa sürede yapabilmek için düzenli bir okuma programı takip etmek gerekmektedir.
YDS, YÖKDİL ve YDT’de gelecek olan metinlere aşina olabilmek için farklı kaynaklardan, çeşitli konularda okuma yapmak zorunludur.
İşte bu düşüncelerle sizler için hazırladğımız bu kitap içerisinde çeşitli kaynaklardan derlediğimiz okuma çalışmalarını bulacaksınız.

Size sunduğumuz program eşliğinde ilk günden gireceğiniz sınav gününe kadar hiç usanmadan, sıkılmadan ve pes etmeden kitapta yer alan okuma çalışmalarını yapar ve video dersleri izlerseniz, sınavda hedeflediğiniz puana ulaşabilirsiniz.

image

06. QUESTION TYPES (for YDS/YÖKDİL)

  • 296 sayfa

Gireceğiniz sınava eksiksiz bir şekilde hazırlanabilmeniz, sınavda gelecek olan her soru tipinden yüzlerce soru çözebilmeniz için soru bankası niteliğinde olan bu kitabı hazırladık.
Özgün ve çıkmış sorulardan derlediğimiz ve 1.100’ü özgün, 600’ü çıkmış olmak üzere toplam 1.700 sorunun yer aldığı bu kaynakta, her soru tipinden öncelikle Basic başlığı altında nispeten kolay sorular çözecek, soru tipinin mantığını, sorulara nasıl yaklaşmamız gerektiğini anlamaya çalışacağız.
Sonrasında Advanced başlığı altında nispeten daha zor, sınavda gelecek sorulara daha yakın sorular çözecek ve soru tipine dair bakış açımızı sağlamlaştırmış olacağız.
Sonrasında hep olduğu gibi, “artık gerçekle yüzleşme vaktidir” deyip, geçmiş yıllarda ÖSYM tarafından yapılmış olan dil sınavlarında (ÜDS-KPDS-LYS-5) gelmiş olan Çıkmış soruları çözüp, sınavda gelecek olan soruları hızlı ve doğru bir şekilde çözebilmemiz için gereken bilgi birikimine ve deneyime ulaşmış olacağız.

image

07. PRACTICE (book for YDS, e-YDS)

  • 216 sayfa

Tüm sınavlarda olduğu gibi, YDS/e-YDS için de bol pratik yapmak, çok sayıda deneme çözmek ve sonrasında dikkatli bir şekilde bu denemeleri analiz etmek oldukça önem arz etmektedir.
Çözeceğiniz bu denemeler ve sonrasında yapacağınız analizler sayesinde mevcut durumunuzu görebilecek ve eksiklerinizi belirleyip çalışmalarınızı o doğrultuda yönlendirebileceksiniz. Ayrıca zaman ve stres yönetimi gibi sınavlarda bilgi birikiminiz dışında başarınıza etki eden diğer becerileri de bu çalışmalar sayesinde geliştirebileceksiniz.
İşte bu düşüncelerle sizler için tamamı özgün, güncel sorulardan oluşan 40 soruluk 10 mini deneme sınavı ile 80 soruluk 5 tam YDS denemesinin yer aldığı bu kitabı hazırladık. Yaklaşık bir yıllık titiz bir çalışma sonucunda ortaya çıkan bu kitapta yer alan 800 sorunun tamamı, son dönemlerde YDS/e-YDS’lerde gelen sorulara yakın ayardadır. Dolayısıyla çözeceğiniz bu denemeler gireceğiniz sınava sizi en iyi şekilde hazırlayacaktır.

image

07. PRACTICE (for YÖKDİL Sosyal/Fen/Sağlık)

  • 192 sayfa

Tüm sınavlarda olduğu gibi YÖKDİL sınavı için de bol pratik yapmak, çok sayıda özgün ve  çıkmış sınav çözmek ve sonrasında dikkatli bir şekilde bu sınavları analiz etmek oldukça önem arz etmektedir.   
Çözeceğiniz bu sınavlar ve sonrasında yapacağınız analizler sayesinde mevcut durumunuzu görebilecek ve eksiklerinizi belirleyip çalışmalarınızı o doğrultuda yönlendirebileceksiniz. Ayrıca zaman ve stres yönetimi gibi sınavlarda bilgi birikiminiz dışında başarınıza etki eden diğer becerileri de bu çalışmalar sayesinde geliştirebileceksiniz.

İşte bu düşüncelerle sizler için Sosyal, Fen ve Sağlık bilimleri alanlarına özgü olacak şekilde 6'sı özgün, 5'i çıkmış toplam 11 sınavdan oluşan bu deneme kitabını hazırladık.

YÖKDİL deneme kitabı, satın alımı sırasında belirtmiş olduğunuz alanınıza göre gönderilmektedir.

image

8. VOCABULARY LISTS

  • 6 dergi

Anlatımlar sırasında tuttuğumuz kelime listeleri, tekrarlarınızı daha kolay ve sağlıklı yapabilin diye ayrı dergiler şeklinde basılı olarak tarafınıza yollanmaktadır.
6 ayrı dergi şeklinde kelime listesi gönderilecek olan paket içerisinde yer almaktadır.

image

8. YÖKDİL DENEME SINAVLARI Fen / Sağlık / Sosyal

  • 72 sayfa

Gireceğiniz YÖKDİL sınavına eksiksiz bir şekilde hazırlanabilmeniz, sınavda kendi alanınızdan gelecek olan sorulara eksiksiz hazırlanabilmeniz için her alana özgü 6'şar deneme sınavı hazırladık.
Tamamına yakını özgün sorulardan oluşan bu denemelerin tamamının ayrıntılı çözüm videoları sistem üzerinde erişilebilir durumdadır.

* Adaylara gönderilecek olan kaynaklar aldıklara pakete göre değişiklik göstermektedir. Gönderilecek olan kaynaklar ve kelime listeleri dergileri paket sayfalarında ayrıntılı bir şekilde belirtilmektedir.

550+

SAAT VİDEO DERS

8.200

SORU ÇÖZÜMÜ

6

KİTAP

8

KELİME LİSTESİ DERGİSİ

Satın Al

Hemen "Üyelik Paketleri" sayfamızı ziyaret edebilir ve size uygun olan eğitim paketine karar verip, çalışmaya başlayabilirsiniz.